Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /domains/grupaecho.org/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 652
Profilaktyka
  • Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three
  • Slide image four
  • Slide image five
  • Slide image six
  • Slide image seven

 

Oto nasze propozycje profilaktyki

 

- program profilaktyczny „Dwa łyki profilaktyki”

interaktywna zabawa

(szczególnie dedykowany dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych)

 

    Dorośli o uzależnieniach wiedzą wiele. A co wiedzą dzieci?

   Proponujemy mądrą i profilaktyczną zabawę na temat niebezpieczeństw kryjących się w nałogach.

  Z humorem opowiemy dzieciakom o tym, jak być asertywnym, jak reagować na przemoc lub też jak przemocy unikać. Nie oddzielamy się od widowni. Przeciwnie, to program, który będziemy współtworzyć z dziećmi. Składa się z cyklu interaktywnych zabaw, każda traktująca o innym uzależnieniu. Poruszamy problem nadużywania alkoholu, brania narkotyków, czy palenia papierosów, ale także ujawniamy niebezpieczeństwa kryjące się w zwykłym domowym komputerze (gry, internet, portale społecznościowe) oraz problem przemocy fizycznej i psychicznej.

 

 

 - spektakl profilaktyczny "Zobaczyć siebie"

profilaktyka antyalkoholowa i antynarkotykowa

 

       W opuszczonym magazynie, z dala od rzeczywistości mieszka dwóch przyjaciół. Mają różne charaktery, ale łączy ich jedno – nałóg, z którego skutecznie zaczęli wychodzić. Jeden jest alkoholikiem, drugi narkomanem. Razem wspierają się, by żyć na trzeźwo. Ich życie toczy się swoim stałym, bezpiecznym rytmem do czasu, kiedy znajdują pewną tajemniczą paczkę.

     Spektakl pokazuje, jakim zgubnym i skomplikowanym zjawiskiem jest nałóg i jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą. Kto raz wpadnie w jego objęcia, musi ponosić tego konsekwencje przez całe życie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

     Nasz spektakl to próba wyjaśnienia istoty nałogu i zadanie Widzowi pytania, czy człowiek uzależniony zasługuje na jeszcze jedną szansę.